Mart 13, 2019

Kredi notumu nasıl yükseltebilirim?

1 min read

Kredi ve kredi kartı kullanımlarınız da geç ödemeler gerçekleştirmişseniz kredi notunuzda düşmelerin olması çok doğaldır. Geç ödeme işlemlerini ne kadar sürdürürseniz kredi notunuzda ki düşüşte o kadar olur. Peki, kredi notu yükseltmenin yolları nelerdir?

Kredi notu yükseltme yolları
Öncelikle şunu belirtmeliyiz. Kredi notunuzu yükseltmek için bütün borcunuzu kapatmanız yetmez. Çünkü kredi notu, sizin olmayan borcunuza göre değil ödeme düzeninize göre şekillenmektedir. Buradan da anlayacağınız gibi borcunuzun tamamını kapatıp beklemeniz kredi notunuzu yükseltmeyecektir. Bu yüzden yapmanız gereken ilk iş gecikmeden olan bütün taksitlerinizi ödemeniz. Gecikmedeki borçlarınızı ödediğinizde kredi notunuzda ki düşme duracaktır. Bundan sonraki işlemleriniz ise kredi notunuzun yükselmesini sağlayacaktır.

Eğer kredi kartına sahipseniz bu kartı kesinlikle kapattırmayın. Çünkü kredi notunuzu yükseltmede oldukça faydalı olacaktır. Gecikmeden çıktıktan sonra kredi kartınızın limitini düşürün. Az bir limit ile aylık gelirinize göre ödeyebileceğiniz borçlanmalar gerçekleştirin. Bu borçlanmaları ise günü gelmeden ödeyin. Bu şekilde kredi notunuz artacak ve bankalardaki risk durumunuz daha da azalacaktır. Bu şekilde ödemelerinizi düzenli yaptığınızda maksimum 1 yıl sonra kredi notunuz tekrardan yüksek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.