Nisan 19, 2019

Kredi kartı limiti nasıl düşürülür?

2 min read

Harcamalarınızda kredi kartını aktif olarak kullanıyorsanız limit sizin için farklı sorunlar çıkarabilir. Çoğu zaman limitin yetmemesinden şikayet edilse de bazı kişiler limitin yüksek olmasından dolayı çok harcama yaptıkları için kredi kartı limiti nasıl düşürülür merak ederler. Bir diğer yandan da banka tarafından otomatik bir şekilde artırılan kredi kartı limitleri de insanların istemediği durumlardan biridir.

Bankanız size sormadan kredi kartınızın limitiniz artırıyor ve siz de bu durumdan rahatsız oluyorsanız, bu işlemin önüne geçebilirsiniz. Böyle durumlar karşılaşılan kredi kartlarına genelde otomatik limit artırım talimatı tanımlanmıştır. Bu talimat ile eğer siz kredi kartı harcamaları yapar ve ödemelerinizi düzenli bir şekilde gerçekleştirirseniz banka belirli aralıklarla sizin var olan limitinizi yükseltecektir. Buradan anlaşıldığı gibi otomatik artan limitleri engellemenin yolu banka ile iletişime geçerek otomatik kredi kartı limit artırım talimatını iptal ettirmektir. Bu işlem sonrasında limitiniz sahip olacaktır veya istediğiniz bir limitte olacaktır.

Kredi kartı limiti nasıl düşürülür sorusuna gelirsen bu işlemide gerçekleştirmeniz oldukça kolay. Yukarıda anlattığımız gibi eğer limitiniz çoksa ve bu durum sizi sürekli alışverişe sevk ediyorsa kredi kartı limitinizi düşürebilirsiniz. Kredi kartı limitinizi düşürmek için bankanın şubelerine, intenret bankacılığına ve müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz. Bankanın şubelerine gittiğinizde banka yetkilisi ile görüşerek kredi kartı limitinizin düşürülmesini isteyebilirsiniz. Bu istek üzerine banka yetkilisi sizlere istediğiniz limiti soracak ve o doğrulduta işlemlere başlayacaktır.

İnternet bankacılığı üzerinden limitinizi düşürmeniz de bir çok bankada mümkün. Çoğu banka internet bankacılığında müşterilerinin kredi kartı limiti seçmesine izin vermektedir. Sizin karşınıza bankanın sizlere verdiği maksimum kredi kartı limiti yani müşteri limiti çıkacaktır. Bu limiti maksimum baz alarak istediğiniz tutara düşürebilirsiniz. Aynı işlemi müşteri hizmetlerine bağlanıp kredi kartı limit düşürme talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.