Nisan 18, 2019

Kefilsiz konut kredisi veren bankalar

2 min read

Konut kredisi alarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar internet üzerinden araştırmalarına devam ediyor. Kredi çekmek isteyen vatandaşlar en çokta hangi bankaların kefilsiz konut kredisini verdiğini merak ediyor.

Ev kredisi dendiğinde çoğu kişinin aklına kefil gelmektedir ve kefil bulmanın ne kadar zor olduğunu bilmektedirler. Bu durumda kefilsiz ev kredisi veren bankalar arayışına girmektedirler.

Kefilsiz konut kredisi veren bankalar listesi olarak bir liste hazırlamamız aslında yersiz olur. Bunun nedeni artık bankalar kredi notuna bakarak kefilsiz kredi verebilmeleridir. Biz yinede sizler için bir liste oluşturacağız. Ev kredilerinin ilk yaygınlaştığı zamanlarda bankalar kendilerini güvene almak için kefil şartı koşmaktaydı. Ancak günümüzde insanların kredi kullanma alışkanlığının gelişmesi ve kredi notu gibi bir değerlendirmenin yapılması ile birlikte bankalar artık kefil isteme lüksünden vazgeçmektedir.

Bankalar kredi kullanmak isteyen kişinin kredi notu, gelir durumu, daha önceki kullandığı kredilerde yaptığı ödemeler gibi bazı faktörleri göz önünde bulundurur ve kredi kullanmak isteyen kişinin risk analizini yaparlar. Bu durumda eğer kredi kullanmak isteyen kişinin riski az çıkarsa kefile gerek duymazlar. Bu durum ev kredileri içinde geçerlidir. Kefilsiz ev kredisi almak için kredi geçmişinizin temiz olması çok büyük önem taşımaktadır. Ayrıca bankalar istedikleri zaman gerekli gördüğünde kredi kullanmak isteyenlerden kefil talebinde bulunabilmektedirler.

Öte yandan, günümüzde büyük bankaların hemen hemen hepsi konut kredisi vermektedir.

Kısaca bir liste yapmak gerekirse: Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Deniz Bank, Yapı Kredi Bankası, HCBS, Garanti Bankası, İş Bankası, QNB Finansbank, Ak Bank, TEB, İNG Bank gibi bankalara başvurarak kefilli veya kefilsiz kredi verip vermediklerini öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.