Nisan 14, 2019

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

2 min read

Çalışanların yanı sıra ev hanımlarının da krediye ihtiyaçları olabiliyor. Bankalar kredi onaylarken en çok önem verdikleri durumlardan biri gelir belgesi olduğu için ev hanımlarına kredi veren bankaların olup olmadığı merak ediliyor. Dediğimiz bankalar geliri olmayana, mülkü olmayana veya mevduat hesabında belirli bir tutar olmayana kredi vermezler. Ancak ev hanımlarının da kredi ürünlerinden yararlanması için bazı seçenekler de sunarlar.

Ev hanımları bankalardan kredi kullanabilir mi?

Ev hanımı iseniz ve bankalardan kredi kullanmak istiyorsanız bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bankalar bazı şartları taşıyan ev kadınlarına kredi kullandırabilmektedir. Bu şartların başında ipotek gelir. Eğer bir araba, ev veya iş yerine sahipseniz bu mülklerden herhangi birini bankaya ipotek ettirerek kredi kullanabilirsiniz. Mülkün ekspertiz değerinin yarınına kadar bankalar kredi kullanmanıza izin verecektir. Bu imkan sayesinde ev hanımları da kredi ürünlerinden yararlanabilmektedir.

Bankalardan ev hanımlarının kredi kullanması için bir diğer yöntem ise mevduat hesaplarıdır. Ev hanımı iseniz ve bankada birikmiş paranız varsa veya kredili mevduat hesabında paranız varsa bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Bankalar size kredi verdiğinde bu hesapları güvence olarak görür. Eğer kredi ödemelerinizde gecikmeye düşer ve takibe girerseniz banka mevduat hesabınızdaki paradan krediyi karşılar. Banka bu şekilde kendi parasını güvenceye alarak ev hanımlarına kredi verebilir.

Kira geliri olanlarda bankaların kredi ürünlerinden yararlanabilir. Ev hanımı iseniz ve kira geliriniz varsa bankalar bu geliri baz alarak sizlere kredi verebilir. Bankaya kredi başvurusu yaparken kira gelir beyannamenizi gelir belgeniz yerine kullanabilirsiniz. Bu sayede banka sizlerin bir geliri olduğunu görür ve sizlere kredi vermeyi uygun kılar.

Eğer ilk defa kredi kullanacaksanız ve buradaki şartları taşıyorsanız kredini kullanma şansınız vardır. Kredi kullandıktan sonra ödemelerinizde gecikmeler yaparsanız bir sonraki kredi başvurunuzda kredinizin onaylanma olasılığı düşecektir. Tam tersi düzenli ödemeler yaptığınız zaman da bir sonraki kredi kullanma talebinizde kredinizin onaylanma olasılığı artacaktır. Ayrıca bazı bankalar girişimci ev hanımlarına da kredi sunmaktadır.

Bu imkanlar doğrultusunda çoğu banka kredi ürünü sunmaktadır. Kredi kullanmak istediğiniz banka ile görüşüp başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.