Nisan 9, 2019

Emekliler kredi alabilir mi?

1 min read

Özel sektörde veya kamuda çalıştıktan sonra emekli olanların en büyük hayallerinden biri ise ev almaktır. Emekli maaşının üzerine ekleme yaparak ya da tamamını ödeyecek şekilde kredi kullanmak isteyenlerin sayısı çoktur. Bu durumda ise akıllara emekliyim kredi alabilir miyim sorusu gelmektedir.

Emekliler kredi alabilir mi diye merak ediyorsanız cevabımız evet alabilirler. Hatta bazı bankalara maaşlarını taşıdıklarında özel imkanlardan da yararlanırlar. Bu bankalardan biri Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası’ndan emeklilik maaşınızı almayı tercih ettiğinizde banka emeklilere özel kredi faizleri sunmaktadır. Ayrıca ATM’lerden de maaşlarının tamamını bir günde çekme imkanları da vardır.

Ziraat Bankası gibi bir çok bankanın yanında PTT Bank’ da emeklilere kredi imkanları sunmaktadır. Kısacası emekli olduktan sonra kredi kullanabilir miyim diye düşünmenize hiç gerek yok. Kredi notunuz gerekli puan seviyelerindeyse rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz. Ancak bankalar emekliler konusunda bir unsura dikkat etmektedir. Emeklinin kredi kullanması için yaş sınırı konulmaktadır. Ziraat Bankası bu yaş sınırını 80 olarak belirlemiştir. Diğer bankalarında yaş sınırları hemen hemen aynı seviyelerdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.