Nisan 4, 2019

Emekli konut kredisi çekebilir mi?

1 min read

Emekli konut kredisi çekebilir mi? sorusu internet üzerinden sıkça araştırılıyor.

Emekli olanlar bankaların kredileri ile ilgili bir çok soruyu merak ederler. Emekliler konut kredisi çekebilir mi konusunu merak ediyorsanız bu konuda bazı durumlar göz önüne alınmaktadır.

Emekliler banka kredisi kullanırken genelde yaştan dolayı kredilerinin çıkıp çıkmayacağını merak ederler. Bankalar kredi ürünlerini tanımlarken elbette yaşı göz önünde bulundururlar ancak bu tek ölçü birimi değildir. Emekli iseniz ve konut kredisi kullanmak istiyorsanız bankalar bu durumda bir kaç durumu inceleyecektir. Öncelikle emekli maaşınız konut kredisini kullanabilir düzeyde olması gerekir. Kullanmak istediğiniz konut kredisi tutarının taksitlerini emekli maaşınızla ödeyebiliyorsanız bu artı puandır. Tabi kredi notunuz da gerekli puanda olmalı.

Bankalar bu gibi durumlarda ek olarak emeklinin varlıklığını da göz önünde bulundururlar. Emeklilere konut kredisi verilirken yaşta önemli bir ölçü birimidir. Bankalar yaş sınırı olarak genelde 65 veya 75 yaş sınırını koyarlar. Bankanın belirlediği yaş sınırını eğer aşmamışsanız konut kredinizi kullanabilirsiniz. Emekliler için konut kredisi kullanılırken evin değeri de önemlidir. Ekspertiz raporunda çıkan evin değerine göre kullanabileceğiniz tutar banka tarafından belirlenir ve uygun görüldüğünde krediyi kullanmanız sağlanır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.