Nisan 12, 2019

Ek hesap nedir? Ne işe yarar? Nasıl açılır?

1 min read

Acil nakit ihtiyacınızı gidermek için düşüneceğiniz ilk iş borç almaktır. Hepimizde biliriz ki yaşadığımız devirde borç almak veya vermek biraz zordur. Kimseye muhtaç olmadan bu durumu ortadan kaldırmak içinse bankaların ek hesap ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Peki, ek hesap nedir? Ek hesap nasıl açılır?

Ek hesap, bankada bulunan hesabınıza tanımlanan artı bakiyedir. Sizin gelirinize göre banka ek hesap limiti belirler. Bu limit kadar banka hesabınızda artı para olur. Sizlerde acil nakit ihtiyaçlarınızda ek hesap bakiyenizi kullanarak ihtiyacınızı hızlı bir şekilde giderebilirsiniz.

Ek hesap başvurusu aynı kredi başvurusu gibidir. Kredi notunuz iyi durumda ise bankalar gelir durumunuza sizlere ek hesap tanıyacaktır. Ayrıca bankalardan kredi kullandığınızda da otomatikman bankalar sizlerin hesabına ek hesap tanımlatabilir. Ancak bankanın hiçbir ürününden yararlanmıyor ve ek hesabınızın olmasını istiyorsanız bankaya gelir belgeniz ve nüfus cüzdanınızı sunmalısınız. Bankalar aynı kredi başvurunuzdaki incelemeye benzer bir inceleme ile hesabınıza bu ürünü tanımlatmaktadır. Bunların yanında ek hesaptan kullandığınız paraya günlük faiz işlemektedir. Her dönem oluşan faizi ödemek durumundasınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.