Nisan 17, 2019

Araç kredisi nasıl alınır? 0 KM araç kredisi

2 min read

0 km araç kredisi çekmek şartları nelerdir? 0 km araç kredisi için istenen evraklar? 0 km araç kredisi vadeleri? Sorularını merak edenler için KrediFaizHesapla.com olarak gerekli bilgileri sizlere yazımızın devamında sunduk. Sizlerde 0 km araç için kredi kullanmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri yazımız aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

0 Km Araç Kredisi Çekme Şartları

Almak istediğiniz 0 km araçlar için bankaların taşıt kredisi ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Taşıt kredisinden yararlanmak istediğinizde bankalar alacağınız aracın tutarının belirli bir bölümünü karşılamaktadır. Yani araç bedelinin tamamı için kredi kullanamazsınız. Kredi destek oranı bankalar arasında değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak bankalar aracın tutarının %75 ile %80 oranında karşılamaktadır. Bu yüzden aracı almadan önce belirli bir miktar nakit ödeme yapmak zorundasınız. Ayrıca kullanmak istediğiniz kredinin vade seçenekleri de değişiklik göstermekte. Ortalama olarak 36 ay ve 60 ayvade arasında kredi kullanabilirsiniz. 0 km araç kredisi kullanmadan önce bankaların kredi ürünlerinde detaylı bir araştırma yapmalısınız. Çünkü bazı bankaların bir kaç araç kredisi ürünü olabiliyor. Bu kredilerden size en uygun krediyi seçmelisiniz.

0 Km Araç Kredisi İçin İstenen Evraklar

Her kredi ürününde olduğu gibi araç  kredisinde öncelikli olarak nüfus cüzdanınız ve gelir belgeniz gerekmektedir. 0 km araç kredisi ürününden yararlanmanız için alacağınız aracın proforma faturasını bankaya beyan etmeniz gerekmektedir. Aracı satın aldığınızda ise orijinal faturayı bankaya beyan etmeniz gerekir. Bankaya vereceğiniz evraklar arasında adınıza kayıtlı elektrik, su, telefon gibi faturalarda olacaktır. Bankalara yaptığınız başvuru sonucu banka sizin hakkınızda kredi faiz hesapla araştırması yapacaktır. Eğer banka gerekli görürse sizlerden kefil isteyebilir.

İster bireysel ister ticari olarak 0 km araçlarınız için bankaların kredilerinden yararlanabilirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonra banka aracınıza rehin koyacaktır. Kredi borcunuzun tamamını ödedikten sonra rehini kaldırabilirsiniz. Sizlerde bu şartlar altında araç kredisi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.